Akademia Muzyczna w Krakowie po raz kolejny zaprosiła Chór Mieszany Katedry Wawelskiej do współpracy. Okoliczności są wyjątkowe, bo będziemy wspólnie świętować jubileusz 130-lecia uczelni.

Z tej okazji 25.02.2018 o godz. 18:00 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się niezwykły koncert: Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie oraz połączone chóry - Chór Akademii Muzycznej w Krakowie, Chór Psalmodia oraz Chór Mieszany Katedry Wawelskiej - wykonają następujący repertuar:

M. Zieleński Magnificat

W. Żeleński W Tatrach uwertura charakterystyczna op. 70

K. Penderecki Polymorphia na 48 instrumentów smyczkowych.


W koncercie wezmą udział znakomici soliści: Dariusz Bąkowski-Kois (pozytyw), Andrzej Białko (pozytyw), Marcin Szelest (pozytyw). 
Wykonawcy wystąpią pod dyrekcją rektora Akademii Muzycznej w Krakowie prof. Stanisława Krawczyńskiego.

Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie Filharmonii od 19.02.2018.

Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie
Koncert kolęd w Mistrzejowicach 21 Styczeń 2018 r.

W najbliższą niedzielę 21.01.2018 r. o godz. 18:00 zapraszamy na koncert kolęd a cappella, tym razem do Parafii św. Maksymiliana w Mistrzejowicach. Chór Mieszany Katedry Wawelskiej wykona znane polskie kolędy i pastorałki w oryginalnych opracowaniach Henryka Botora, Sylwestra Sadowskiego i Martyny Drabczyńskiej, a także kolędy prawosławne w aranżacji Romualda Twardowskiego:

W żłobie leży
Gdy się Chrystus rodzi
O Gwiazdo Betlejemska
Pospieszcie pastuszki
Dzisiaj w Betlejem
Gaudete, Christus est natus
Wsielennaja wiesielisia
Nowa radost' stała
Szczedryk
Mizerna cicha
Północ już była
Gdy śliczna Panna.

Koncert poprowadzi Andrzej Korzeniowski.
Wstęp wolny. Zapraszamy!

Kościół p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego, os. Tysiąclecia 86
Kolędowanie na Wawelu 14 Styczeń 2018 r.

Styczniowe koncerty kolęd w Katedrze na Wawelu należą do tradycji Chóru Mieszanego Katedry Wawelskiej. W niedzielę 14.01.2018 o godz. 17:30 zespół wystąpi po raz kolejny wraz z Męskim Chórem Katedralnym na Wawelu, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Kameralna. Chóry zaprezentują repertuar kolędowy w opracowaniu Henryka Botora oraz naszych Chórzystów - Klaudii Rabiega i Mariusza Kramarza:

Adeste fideles
Christus natus
Heroldowie z nieba
Gaudete
Gdy się Chrystus rodzi
Jezus Malusieńki

Dzisiaj w Betlejem
Lulajże Jezuniu
Pospieszcie pastuszki
W dzień Bożego narodzenia
Mizerna cicha
Dnia jednego o północy
Cicha noc
Bracia, patrzcie jeno
Bóg się rodzi
Jasna Panna.

Partie solowe wykonają Dorota Nowak, Adam Radnicki oraz Paweł Fundament, a na organach zagra Łukasz Lauf.
Koncert poprowadzi Andrzej Korzeniowski.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Jan Kanty Pawluśkiewicz obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia pracy twórczej. Z tej okazji cały Kraków rozbrzmiewa jego muzyką. Chór Mieszany Katedry Wawelskiej również przyłączy się do świętowania rocznicy jednego z najbardziej znanych krakowskich kompozytorów muzyki teatralnej, filmowej, ale także oratoryjnej.


W sobotę 4.11.2017 r. o godz. 18:00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków Chór Mieszany Katedry Wawelskiej wraz z  Chórem Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie wykona "Nieszpory Ludźmierskie" J.K. Pawluśkiewicza, napisane do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego. Partie solowe zaśpiewają Hanna Banaszak, Beata Rybotycka, Elżbieta Towarnicka, Grzegorz Turnau, Jacek Wójcicki i Kuba Badach. Artyści wystąpią pod dyrekcją Rafała Jacka Delekty.

Wstęp na koncert jest biletowany, więcej informacji na stronie: http://www.icekrakow.pl.Serdecznie zapraszamy!

Dni Muzyki Chóralnej w Garwolinie 15 Październik 2017 r.

Sezon koncertowy 2017/2018 Chór Mieszany Katedry Wawelskiej rozpocznie od wyjazdu do Garwolina. Na zaproszenie organizatorów zespół będzie uczestniczył w Dniach Muzyki Chóralnej, które odbywają się w Garwolinie od 2008 roku i należą do najważniejszych tego rodzaju wydarzeń na Mazowszu.

Podczas tegorocznych Dni Muzyki Chóralnej Chór Mieszany Katedry Wawelskiej wystąpi aż trzykrotnie, biorąc udział w wydarzeniach, które odbędą się 15.10.2017 r. Zespół wykona oprawę muzyczną mszy świętej w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie o godz. 11:30 oraz koncert bezpośrednio po mszy, prezentując następujący repertuar:

S. Rachmaninow - Bogorodice Diewo
K. Rabiega - Tu es Petrus
A. Bruckner - Virga jesse
H. M. Górecki - Ach, jak smutne jest rozstanie (z Pieśni Maryjnych op. 54).

Trzeci występ Chóru będzie miał miejsce podczas Uroczystej Gali Koncertowej w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie o godz. 16:00, gdzie zespół wystąpi obok Chóru Miasta Garwolina, Żeńskiego Chóru Canzona z Murowanej Gośliny, Chóru Kameralnego Nadzieja z Nakła nad Notecią oraz Chóru Archikatedry Warszawskiej. Program koncertu:

G.G. Gorczycki - Tota pulchra es Maria
A. Pärt - Bogoróditse Djévo
E. Grieg - Ave maris stella
K. Rabiega - Alma Redemptoris Mater
F. Poulenc - Salve Regina
H. M. Górecki - Ach, jak smutne jest rozstanie (z Pieśni Maryjnych op. 54).

Chór poprowadzi Andrzej Korzeniowski. Na zakończenie Gali wszystkie chóry wykonają wspólnie Alleluja z Mesjasza G.F. Händla. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny. Zapraszamy!


Garwolin

Wakacje za pasem, a Chór Mieszany Katedry Wawelskiej przygotowuje się do koncertu wieńczącego bieżący sezon artystyczny. Ten rok obfitował w doniosłe wydarzenia w zespole, który obchodził jubileusz 10-lecia, jak również w Królewskiej Katedrze na Wawelu, nad którą objął pieczę abp Marek Jędraszewski. Chór uczestniczył w ingresie, a także - jak co roku - w innych ważnych uroczystościach w Katedrze.

Na zakończenie sezonu przyszedł czas pokazać się poza Krakowem. Chór Mieszany Katedry Wawelskiej został zaproszony do wykonania Koncertu Maryjnego w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Wambierzycach podczas I Wambierzyckich Spotkań Muzycznych im. I. Reimanna. W niedzielę 2 lipca 2017 o godz. 16:00 zespół  pod dyrekcją Andrzeja Korzeniowskiego będzie miał zaszczyt zaśpiewać w jednym z najważniejszych sanktuariów Maryjnych w Polsce, zwanym "Dolnośląską Jerozolimą", prezentując następujący repertuar:

G.G. Gorczycki – Tota pulchra es Maria
B. Pękiel – Ave Maria
I. Reimann - Ave Maria
S. Rachmaninow – Bogorodice
E. Grieg – Ave maris stella
M. Duruflé – Tota pulchra es Maria 
A. Pärt – Bogoroditse Djevo
M. Rabiega – Ave maris stella 
R.Dubra - Ave Maria
K. Rabiega - Alma Redemptoris Mater
F. Poulenc - Salve Regina
H.M. Górecki – Ach jak smutne jest rozstanie.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin Patronki Ziemi Kłodzkiej
Koncert kolęd 22 Styczeń 2017 r.

Sezon kolędowy w pełni - Chór Mieszany Katedry Wawelskiej zaprasza Państwa z tej okazji na wyjątkowy koncert.

W niedzielę 22.01.2017 r. o godz. 17:30 Katedra Wawelska rozbrzmi radosnymi pieśniami bożonarodzeniowymi w wykonaniu Chóru z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej pod batutą Andrzeja Korzeniowskiego.

Będą mieli Państwo okazję usłyszeć swoje ulubione kolędy i pastorałki w niezwykłych opracowaniach Henryka Botora oraz naszej chórzystki i kompozytorki Klaudii Rabiega.


Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Królewska Katedra na Wawelu
Jubileusz 10-lecia chóru 04 Grudzień 2016 r.

To już 10 lat! Chór Mieszany Katedry Wawelskiej od dekady ma zaszczyt koncertować dla Państwa i dzielić się swoją pasją do muzyki. Jest to szczególny moment w historii zespołu i z tej okazji serdecznie zapraszamy Państwa na koncert jubileuszowy, który odbędzie się w Katedrze Wawelskiej w niedzielę 4 grudnia 2016 r. o godz. 17:30.


W programie:

K. Penderecki, Missa Brevis

G.G. Gorczycki - Tota pulchra es Maria
M. Zieleński - Vox in Rama

M. Zieleński - Haec Dies

B. Pękiel - Ave Maria

K. Rabiega - Ave Verum

K. Rabiega - Tu es Petrus

K. Rabiega - O Sacrum Convivium

W. Kilar - Dona nobis pacem.


Chór Mieszany Katedry Wawelskiej wystąpi pod batutą Andrzeja Korzeniowskiego.

W niedzielę 27 listopada 2016 r. Chór Mieszany Katedry Wawelskiej ponownie wystąpi na koncercie u św. Marcina, organizowanym przez Towarzystwo Bachowskie.

Serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na ul. Grodzką 58 do wysłuchania Missy Brevis Krzysztofa Pendereckiego w wykonaniu chóru pod batutą Andrzeja Korzeniowskiego oraz utworów organowych w interpretacji Jarosława Kocika, laureata Ogólnopolskiego Bachowskiego Konkursu Organowego (Kraków 2015).

Słowo wprowadzające: Małgorzata Pintal

Kościół ewangelicki św. Marcina
ul. Grodzka 58
31-044 Kraków
Przesłuchania 21 Listopad 2016 r.

Chór Mieszany Katedry Wawelskiej ogłasza nabór do wszystkich głosów: Sopran, Alt, Tenor, Bas.

Przesłuchania odbywają się w każdy poniedziałek i środę o godz. 19:15 w sali prób chóru przy ul. Kanoniczej 3 w Krakowie. Najbliższe przesłuchania odbędą się 21.11.2016 (poniedziałek).

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie mailem na adres:  chor@katedralny.com lub telefonicznie do Inspektora chóru Magdaleny Rabiega: 792 096 605.


Program przesłuchań:

- prezentacja jednego wybranego utworu solowego lub chóralnego
- sprawdzenie skali głosu i umiejętności czytania nut.

Serdecznie zapraszamy!


ul. Kanonicza 3, Kraków
XXIV Festiwal w Vác 23 Lipiec 2016 r.

Chór Mieszany Katedry Wawelskiej wystąpi na Węgrzech! Podczas  XXIV festiwalu w Vác zespół zaprezentuje węgierskiej publiczności najpiękniejsze utwory muzyki polskiej i zaśpiewa wspólnie z Chórem Katedry w Vác.

Program koncertu:

G.G. Gorczycki - Tota pulchra es Maria

M. Zieleński - Vox in Rama
M. Zieleński - Haec Dies
B. Pękiel - Ave Maria
K. Rabiega - Ave Verum
K. Rabiega - Tu es Petrus
K. Rabiega - O Sacrum Convivium
W. Kilar - Dona nobis pacem
H.M. Górecki - Totus Tuus
K. Penderecki - Aria
G.F. Haendel - Hallelujah z Mesjasza (wspólnie z chórem węgierskim).

 


Jeszcze Polska Muzyka 11 Maj 2016 r.

Chór Mieszany Katedry Wawelskiej został zaproszony do udziału w koncercie z cyklu Jeszcze Polska Muzyka. Zespół będzie uczestniczył w prawykonaniu utworu "Canticum Canticorum" młodego irańskiego kompozytora Mohammada Hadi Ayanboda, doktoranta prof. Krzysztofa Pendereckiego. Koncert odbędzie się w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie.

Pełny program koncertu:

H. PACHULSKI – Suita pamięci Piotra Czajkowskiego op. 13
M. H. AYANBOD – Canticum Canticorum
L. van BEETHOVEN – VII Symfonia A-dur, op. 92
F. LESSEL – Finale allegro presto.

Wykonawcy:

Paweł Kapuła – dyrygent
Chór Mieszany Katedry Wawelskiej
Andrzej Korzeniowski - przygotowanie Chóru
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Dariusz Stańczuk – słowo.

Bilety dostępne w kasie Filharmonii.
Serdecznie zapraszamy!

Luty 2018